Opublikowano

Oczyszczanie wątroby metodą dr Huldy Clark

zdrove epsom oczyszczanie wątroby hulda clark

Bezpieczna dieta oczyszczająca dr Huldy Clark nieinwazyjnie i skutecznie usunie toksyny z wątroby.

Dr Hulda Clark jest amerykańską naturopatką, biolożką i propagatorką niekonwencjonalnych metod lecznictwa. Twierdzi, że wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w ludzkim ciele. Znalazła sposób, dzięki któremu możemy o nią zadbać. Doktor Clark informuje, że odczuwanie rozdrażnienia, osłabienia i nudności może być przyczyną zanieczyszczenia wątroby. Dowiedz się, w jaki sposób pomóc swojemu zdrowiu. 

Receptura na oczyszczenie wątroby według dr Huldy Clark

Metoda oczyszczająca dr Clark została sprawdzona na 500 osobach i okazała się ona w pełni bezpieczna. Niektóre przypadki mogą po pierwszych krokach odczuwać osłabienie, dlatego na drugi dzień wskazane jest pozostanie w domu. Metoda ta znajduje jednak wielu zwolenników, którzy są przekonani o jej skuteczności.

Masz problemy z wątrobą? Szukasz naturalnej kuracji odtruwającej wątrobę? Nie zwlekaj z jej rozpoczęciem. To nie jest trudne!

Do oczyszczenia wątroby potrzebujesz:

 • 125 ml oliwy z oliwek,
 • 4 łyżki stołowe siarczanu magnezu (dobrej soli Epsom, polecamy sól od Mg12, czystą chemicznie, naturalny minerał)
 • sok jabłkowy (najlepiej świeżo tłoczony, jeśli jednak nie posiadasz wyciskarki, kup sok pakowany próżniowo)
 • 3/4 świeżo wyciskanego soku z grejpfruta,
 • półlitrowy słoik z pokrywką,
 • wysoką, dużą poduszkę,
 • termofor,
 • słomkę. 

Proces oczyszczający zacznij od systematycznego picia świeżego soku jabłkowego, dzięki któremu złogi wątrobowe zostaną rozpuszczone i rozmiękczone. Poleca się wypijanie nawet jednego litra soku dziennie. 
Dzień przed rozpoczęciem i w pierwszym dniu detoksykacji wątroby, stosuj dietę pozbawioną produktów mlecznych oraz dużej ilości tłuszczów. Jeśli masz możliwość, odstaw również wszelkie leki i suplementy. Pamiętaj, że kuracja spowoduje wzrost ciśnienia, pozwalający na usunięcie czopa cholesterolowego. 

Pierwszy dzień z dietą dr Clark

Dr. Clark podała konkretny harmonogram, który musi być przestrzegany z dokładnością do dziesięciu minut:

 1. Rozpuść siarczan magnezu (sól Epsom) w trzech szklankach wody, a następnie włóż rozczyn do lodówki. Schładzaj do czasu osiągnięcia bardzo niskiej temperatury. Ten sposób ułatwia spożycie roztworu, który do najsmaczniejszych nie należy.
 2. Od godziny 14:00 nie wolno Tobie nic pić ani jeść. Zachowaj zupełny post. 
 3. O 18:00 wypij pierwszą szklankę siarczanu magnezu (soli Epsom). Jeśli smak jest trudny do zniesienia, możesz possać cytrynę lub wypłukać jamę ustną. 
 4. O 21:45 wlej do słoika oliwę z oliwek, wyciśnij 3/4 świeżego grejpfruta i pozbądź się miąższu. Wlej do słoika oliwę oraz wyciśnięty sok. Szczelnie zakręć pokrywkę i mocno wstrząśnij, w celu uzyskania jednolitej konsystencji. W łóżku ułóż sobie wysoką, dużą poduszkę, dzięki której możesz spać w półsiedzącej pozycji. Termofor napełnij gorącą wodą i połóż w łóżku.
 5. O godzinie 22:00 usiądź w łóżku, a następnie wypij mieszankę oliwy z sokiem. Aby to sobie ułatwić, użyj słomki. Pij duszkiem przez 5 minut (lub 15 minut, jeśli jesteś bardzo osłabiony lub w podeszłym wieku). Następnie połóż się na poduszce w półsiedzącej pozycji. Termofor umieść z prawej strony, poniżej żeber. Im szybciej uda Ci się zasnąć, tym lepiej. 

Opis kolejnego dnia z dietą znajdziesz niżej.

Jak wygląda drugi dzień diety oczyszczającej wątrobę? 

 1. Po przebudzeniu, jednak nie wcześniej niż przed godziną 6:00, należy wypić kolejną szklankę siarczanu magnezu (soli Epsom). Jeśli będziesz odczuwać nudności lub ból brzucha, zaczekaj, aż one przejdą i dopiero wówczas sięgnij po roztwór soli Epsom. 
 2. W godzinach porannych zwykle występuje biegunka, podczas której w stolcu znajdą się brunatne lub zielonkawe kamienie. Taki stan może utrzymać się cały dzień, dlatego jeśli odczuwasz silne osłabienie, koniecznie wróć do łóżka.
 3. Po upływie dwóch godzin od obudzenia, wypij ostatnią szklankę siarczanu. Po kolejnych dwóch godzinach zjedz coś lekkiego, ale najpierw sięgnij po sok owocowy. 

Dietę dr Huldy Clark możesz stosować do czasu, aż całkowicie pozbędziesz się piasku i kamieni żółciowych. Jednak między takimi procesami należy zachowywać dwutygodniową przerwę. 

Kto powinien zdecydować się na oczyszczenie wątroby? 

Dieta oczyszczająca dr Clark jest znana i ceniona na całym świecie, ponieważ pomogła już wielu osobom w najrozmaitszych sytuacjach. Jest ona szczególnie zalecana, gdy borykamy się z uciążliwymi i utrzymującymi się bólami brzucha, wzdęciami oraz zaparciami. Często również nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż nasze osłabienie wynika właśnie z zanieczyszczenia wątroby. Ponadto, osoby borykające się z zalegania żółci w pęcherzyku mogą w szybkim czasie pozbyć się problemu, dzięki diecie dr Clark. Zabieg poleca się również w przypadku zanieczyszczenia na skutek problemów alkoholowych, co jest przyczyną stłuszczenia wątroby. Ta metoda jest niezwykle często stosowana, ponieważ pozwala bezinwazyjnie pozbyć się zalegających w wątrobie toksyn.