Opublikowano

Doustne stosowanie soli Epsom

odnowa baner kno

Sól Epsom czyli siarczan magnezu z powodzeniem stosowana jest zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Z powodu jej rosnącej popularności stała się gościem w domu niejednej z nas. Jakie ma właściwości? Kiedy po nią sięgnąć? Jak prawidłowo ją stosować? Koniecznie przeczytaj!

Czym jest Sól Epsom?

Sól ta jest związkiem siarki i magnezu. Jej wzór sumaryczny to MgSO4*7H2O czyli siedmiowodny siarczan magnezu. Magnez zawarty w tym związku jest niezbędnym pierwiastkiem w ludzkim organizmie.

Magnez aktywuje około 300 enzymów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo stymuluje układ immunologiczny, wspiera układy: nerwowy, kostny, trawienny i krążenia, a także bierze udział w syntezie kwasów tłuszczowych.

Magnez zawarty także w siarczanie magnezu odpręża i uspokaja. Ponadto odmładza, zmniejsza ciśnienie krwi i znosi arytmię serca.

Sól Epsom to jednak nie tylko magnez. Zawarta w niej siarka wiąże i usuwa z organizmu metale ciężkie. Jest niezbędna do produkcji glutationu i metalotionein, które wyłapują jony toksycznych metali z ustroju. 

Sól ta posiada wiele nazw. Sól Epsom, angielska lub sól gorzka. Sól ta wygląda jak zwykła sól kuchenna. W przeciwieństwie do niej jednak jest bardzo gorzka. Nawet rozrobienie jej w szklance wody sprawia, że odczuwa się intensywny, gorzki smak. 

Właściwości Soli Epsom

Przyspieszanie metabolizmu

Sol Epsom, zwana gorzką jest naturalnym środkiem, który przyspiesza metabolizm. Wykazuje także silne działanie przeczyszczające, dlatego może być skutecznie używana w walce z zaparciami. 

Usuwanie toksyn

Dzięki obecności siarki, sól ta idealnie sprawdza się w usuwaniu z organizmu toksyn i metali ciężkich. Toksyny i metale ciężkie są w dzisiejszych czasach obecne wszędzie. W powietrzu, wodzie, pożywieniu… Otaczają nas z każdej strony. Siarka łączy się z tymi związkami, po czym delikatnie usuwana jest z naszego organizmu. 

Wystarczy rozpuścić 1 łyżkę soli w szklance ciepłej wody i wypić. Sól działa skutecznie, ale łagodnie. Pamiętaj jednak o uzupełnianiu płynów, aby się nie odwodnić.

Nie taka sól straszna

Czasy świetności stosowania soli angielskiej już dawno minęły. Na szczęście moda na nią powoli powraca, a my zaczynamy od nowa doceniać jej działanie. Sól epsom możemy stosować na wiele sposobów. Nie tylko jej spożywanie ma na nas dobroczynny wpływ. Z powodzeniem stosuje się ją na włosy, jako peeling, czy dodaje do kąpieli. Sól ta ma działanie przeciwgrzybicze, więc można z jej pomocą walczyć z grzybicą zarówno stóp jak i paznokci. Stosowana doustnie uzupełnia dwa, jakże ważne pierwiastki, którymi są magnez i siarka. Warto, mimo gorzkiego smaku, wypróbować działanie tej soli. Stosowanie jej jest bowiem bezpieczne, a przynosi wielorakie korzyści dla całego organizmu.