Opublikowano

Sposób na opuchnięte nogi i stopy

Sposób na opuchnięte stopy

Cały dzień spędzony na nogach lub w niewygodnej pozycji – na przykład przy komputerze – powodują, że masz opuchnięte stopy i kostki. Jak temu zaradzić?

Obrzęki nóg

Pojawiają się wtedy, gdy nadwyrężamy nasze ciało długo stojąc lub siedząc w niekomfortowej pozycji. Opuchnięte stopy, kostki i nogi w ogóle doskwierają nam za sprawą złego krążenia krwi, to jest źle działającej tzw. pompy mięśniowej. To mięśnie nóg, które pracują nieprawidłowo w tych pozycjach – uciskając żyły – uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi. Ruch – chodzenie lub bieganie – stymulują działanie mięśni nóg, ale w pozycji stojącej – a co gorsze – w czasie długiego przebywania w pozycji siedzącej np. za biurkiem – sytuacja pogarsza się z każdą minutą. W efekcie, zwiększa się w żyłach ciśnienie, co prowadzi do obrzęków, a w konsekwencji mamy opuchnięte stopy i kostki.

Ćwiczenia rozluźniające, czy co skutkuje na opuchnięte nogi?

Najprostszym sposobem jest wprawienie mięśni w ruch, dlatego tak ważne jest przespacerowanie się co mniej więcej godzinę. Można też pobudzić mięśnie wykonując kilka przysiadów, rozciągnąć się lub wspiąć się na palce i opuścić na pięty. Należy poruszać stopami, by zgiąć je w kostkach, zmuszając je do pracy. Staraj się nie siedzieć z nogą założoną na nodze, gdyż to również zaburza prawidłowy przepływ krwi.

Domowe sposoby na opuchnięte stopy i kostki

Nie zawsze udaje się nam rozluźnić mięśnie w czasie dnia, więc wieczorem nasze stopy – szczególnie u Pań zakładających buty na wysokich obcasach – są opuchnięte i mają obrzęki. Najlepiej przynieść im ulgę stosując kąpiel magnezową całego ciała lub – w misce – jedynie samych kostek i stóp. Do gorącej wody należy wsypać odpowiednią ilość płatków magnezowych, które rozpuszczą się natychmiast, a Ty w 15 – 20 minut zregenerujesz opuchnięte stopy i kostki. Kąpiąc się w wannie zregenerujesz całe ciało po stresującym, ciężkim dniu.

Warto spróbować kąpieli magnezowych. Już za mniej niż 10 złotych (połowa kilogramowego opakowania) możesz zrobić sobie pełną kąpiel w wannie, a za mniej niż 2 złote kąpiel w misce z gorącym płynem przynoszącym ulgę zmęczonym stopom. Polecamy!