Pytania i odpowiedzi

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI

 Dlaczego stosowanie produktów uzupełniających magnez w organizmie jest takie ważne?  

Magnez odgrywa bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu układu sercowo-mięśniowego. Jest on niezbędny do tego, by organizm mógł się prawidłowo rozwijać i funkcjonować.

 Czym grozi niedobór magnezu w organizmie człowieka?

U wielu osób niedobór magnezu objawia się występowaniem silnego i przewlekłego zmęczenia. Jeśli nie potrafimy zdiagnozować przyczyn takiego samopoczucia może to oznaczać niedobory tego pierwiastka. Brak magnezu powoduje zaburzenia snu, słabe trawienie, skurcze i tzw. efekt drgającej powieki. W dłuższej perspektywie, niedobór magnezu powoduje osłabienie kości, a także do zaburzeń w prawidłowej pracy serca.

 Czy wchłanianie magnezu przez skórę jest skuteczne?

Według najnowszych badań, tzw. transdermalne wchłanianie magnezu, czyli przez skórę, jest jednym z najlepszych sposobów na jego przyjmowanie. Zażywanie magnezu doustnie może być nieefektywne. Proces trawienia jest długi i wchłanianie może być zaburzone np. u osób ze schorzeniami jelita lub u osób starszych.

 Którą linię produktów Mg12 wybrać?

Osoby aktywne, sportowcy i Ci, którzy pracują fizycznie, powinni zdecydować się na linię SPORT, która cechuje się większą intensywnością receptur i stężeniem zastosowanych składników.
Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia ze sportem, chcą się zrelaksować i zregenerować po ciężkim dniu, powinni skorzystać z łagodniejszej linii ODNOWA.

 Jak przygotować kąpiel magnezową w zwykłej wannie?

Przygotowanie kąpieli magnezowej jest niezwykle proste. Należy wsypać około 500 gram płatków magnezowych do bardzo ciepłej wody (około 38 stopni) i poczekać do całkowitego rozpuszczenia. Aby odczuć działanie kąpieli magnezowej należy spędzić w wannie z roztworem magnezu około 20 – 30 minut. Po wyjściu należy spłukać ciało pod bieżącą wodą.

 Co daje kąpiel w roztworze magnezu?

Kąpiel magnezowa w odpowiedniej temperaturze powoduje rozszerzenie się porów skórnych i uwolnienie toksyn z organizmu, a magnez rozpuszczony w wodzie wchłaniany jest przez skórę. Dzięki temu czujemy się zrelaksowani, a skóra staje się bardziej elastyczna. Ciało ulega procesowi regeneracji, redukowane jest zmęczenie, prowadząc do wewnętrznej równowagi.

 Czy stosować kąpiele jako formę regeneracji bezpośrednio po dużym wysiłku?

Stosowanie kąpieli magnezowych jest idealną metodą na szybką regenerację organizmu oraz uzupełnienie niedoborów magnezu, który tracimy podczas wysiłku.

W jaki sposób stosować kąpiele magnezowe, by ulżyć stopom po ciężkim dniu?

Nasze stopy często są zmęczone i opuchnięte po całym dniu. Doskwiera to często kobietom chodzącym na wysokich obcasach. Przygotowanie kąpieli magnezowej w misce z ciepłą wodą i mniejszą porcją płatków magnezowych (ok. 100 – 200 gram), daje naszym stopom odprężenie i możliwość regeneracji.

 Czy kąpiele magnezowe są wskazane dla osób uskarżającym się na dolegliwości układu stawowo-mięśniowego, czy wręcz natury reumatycznej?

Stosowanie kąpieli zmniejsza tego rodzaju uciążliwości. Kąpiele pomagają odprężyć mięśnie, powodują rozluźnienie układu stawowo-mięśniowego i przynoszą ulgę.

 Czy kąpiele magnezowe pomagają na skurcze?

Regularne kąpiele w roztworze magnezu są jedną z najlepszych metod suplementacji tego pierwiastka, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu skurczy.

 Jak długo powinna trwać kąpiel magnezowa i jak często ją stosować?

Aby skóra zdążyła przyswoić odpowiednią ilość magnezu, jednocześnie usuwając z organizmu toksyny, kąpiel powinna trwać około 20 – 30 minut. Zachowanie systematyczności pozwala się dłużej cieszyć równowagą ciała i umysłu, dlatego też zaleca się stosowanie kąpieli przynajmniej dwa razy w tygodniu. Kilogramowe opakowanie płatków marki Mg12 idealnie starczy na tygodniową kurację.

 Dlaczego kąpiel magnezowa powoduje uczucie lekkiego pieczenia lub swędzenia?

Szczególnie w początkowej fazie stosowania produktów, może pojawić się uczucie lekkiego pieczenia lub swędzenia skóry. To całkowicie naturalna reakcja organizmu, który potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do większej ilości podawanego magnezu. Po kilku stosowaniach objawy powinny ustąpić.W szczególności na początku stosowania nie powinno się przekraczać zalecanej dawki płatków, aby kąpiel magnezowa nie była zbyt intensywna dla nieprzyzwyczajonej skóry.

 Czy kobiety w ciąży i w okresie karmienia mogą stosować kąpiele magnezowe?

Ze względu na długi czas trwania kąpieli w gorącej wodzie, nie jest on zalecany do stosowania przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia.

 Czy osoby przyjmujące leki mogą korzystać z kąpieli magnezowych? 

Nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z kąpieli magnezowych przez osoby przyjmujące leki.

 Czy osoby z nadciśnieniem mogą stosować kąpiele magnezowe?

Dla osób z nadciśnieniem nie są wskazane kąpiele całego ciała. Mogą jednak stosować kąpiele stóp w letnim roztworze magnezu.

 Czy dzieci mogą zażywać kąpieli magnezowych?

Nie jest to wskazane, gdyż roztwór magnezowy mógłby dostać się do oczu lub do ust powodując podrażnienia.

 Czy osoby w wrażliwą skórą mogą odczuwać dyskomfort?

Może się okazać, iż dla osób z wrażliwą skórą, zalecane dawki płatków są zbyt duże, powodując dyskomfort. Należy wtedy zmniejszyć dozowaną dawkę i powoli ją zwiększać w miarę korzystania z produktu.

 Co zrobić, gdy roztwór magnezu dostanie się do oczu lub ust?

Ze względów bezpieczeństwa, należy unikać sytuacji, w której roztwór dostaje się do oczu, gdyż może to powodować podrażnienia. W przypadku gdy jednak dostanie się on do oczu należy przemyć je dużą ilością bieżącej wody. Produkt w trakcie kąpieli może także trafić do naszych ust. Jeśli jest to niewielka ilość, nie wystąpią żadne powikłania, lecz użyty w płatkach chlorek magnezu nie jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego.
Gdyby pojawiły się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy udać się do lekarza w celu uzyskania informacji na temat dalszego postępowania.

 Czy można przedawkować magnez?

Przedawkowanie magnezem jest możliwe. U osób z zaburzeniami pracy nerek może wystąpić tzw. hipermagnezemia czyli nieprawidłowa gospodarka magnezem w organizmie. Spowodowana jest ona nadmierną suplementacją magnezem i objawia się nudnościami, wymiotami oraz mrowieniem i drętwieniem w obrębie twarzy. Jeśli zauważysz tego rodzaju objawy, skontaktuj się z lekarzem w celu dalszego leczenia.

 Czy są ogólne przeciwwskazania do stosowania kąpieli magnezowych?

Nie należy stosować kąpieli, gdy na skórze znajdują się rany lub silne otarcia.
Nie powinno się także zażywać kąpieli przy ciężkiej niewydolności nerek, gdyż nadmiar magnezu nie jest przez nie wydalany.

 Skąd pochodzą surowce użyte do produkcji kosmetyków marki Mg12?

Do produkcji kosmetyków korzystamy z magnezu pochodzącego z naturalnego minerału – biszofitu. Powstał on około 200 milionów lat temu na dnie prehistorycznego permskiego morza i jest wydobywany z głębokości około 2000 metrów na terenie niemieckiej Saksonii.