Promocja!

OstroVit Omega 3-6-9

18,95 34,95 

OstroVit Omega 3-6-9 to suplement diety, który dostarcza cenne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9 oraz witaminę E.

Preparat dostępny w formie łatwych do połknięcia kapsułek jest szczególnie rekomendowany dla osób, które potrzebują większej ilości tych składników.

OstroVit Omega 3-6-9 90 kapsułek
18,95 

Na stanie

standardowa wersja produktu
OstroVit Omega 3-6-9 180 kapsułek
34,95 

Na stanie

ekonomiczne opakowanie
Najniższa cena: 18,95  w dniu 14/07/2024

Opis

  • Źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3: jedna porcja dostarcza 72 mg EPA, 48 mg DHA i 150 mg ALA
  • Bogactwo omega-6 i omega-9: jedna kapsułka zawiera 190 mg LA i 103,5 mg OA
  • Wzbogacony witaminą E: porcja dostarcza 10,5 mg octanu DL-alfa-tokoferolu o wysokiej biodostępności
  • 1 kapsułka = 1 porcja
  • Wydajność: jedno opakowanie wystarcza na 3 miesiące suplementacji
  • Wygodna forma: żelowe kapsułki łatwe do połknięcia

OstroVit Omega 3-6-9 – źródło cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych

Kwasy tłuszczowe omega-3 to niezbędne nienasycone kwasy, które nie są syntetyzowane przez organizm, dlatego muszą być dostarczane z dietą lub suplementami. W preparacie OstroVit znajdują się kwas alfa-linolenowy (ALA) z oleju lnianego oraz kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA) z tłustych ryb morskich.

Kwasy tłuszczowe omega-6 są niezbędne i wchodzą w skład błon komórkowych. W suplemencie OstroVit Omega 3-6-9 użyto kwasu linolowego (LA) z oleju słonecznikowego i nasion lnu, obecnego także w innych olejach roślinnych, np. z pestek winogron.

Kwasy tłuszczowe omega-9 to nienasycone tłuszcze, z których w produkcie OstroVit wykorzystano kwas oleinowy (OA). Jego głównym źródłem jest oliwa z oliwek, ale występuje także w oleju rzepakowym, z orzechów laskowych, słonecznika i lnu.

Witamina E to grupa związków rozpuszczalnych w tłuszczach, z których największą aktywność biologiczną ma D-alfa-tokoferol, użyty w preparacie. W organizmie magazynowany jest głównie w tkance tłuszczowej i nadnerczach, a w żywności występuje w olejach roślinnych, orzechach, pestkach i nasionach.

Właściwości składników

Obecne w suplemencie kwasy eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA) wspierają prawidłowe funkcjonowanie serca. Korzystne działanie osiąga się przy spożyciu 250 mg EPA i DHA dziennie.Kwas dokozaheksaenowy (DHA) zawarty w preparacie wspomaga prawidłową pracę mózgu i utrzymanie dobrego widzenia. Korzystne działanie występuje przy spożyciu 250 mg DHA dziennie.Kwas alfa-linolenowy (ALA) i kwas linolowy (LA) pomagają w utrzymaniu optymalnego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie osiąga się przy spożyciu 2 g ALA i 10 g LA dziennie.Kwas oleinowy obecny w suplemencie wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi poprzez zastępowanie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym.

Witamina E w preparacie chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

UWAGA! Ze względu na wysoką zawartość oleju rybiego, produkt ma rybi zapach.

Jakość potwierdzona laboratoryjnie

Dbając o zdrowie Klientów, OstroVit regularnie poddaje swoje produkty badaniom w niezależnym, akredytowanym laboratorium, aby zapewnić i utrzymać ich najwyższą jakość.

Sposób użycia

Spożywać 1 kapsułkę dziennie, najlepiej po posiłku, popijając odpowiednią ilością wody.

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie zastępuje zróżnicowanej diety. Zalecane jest zrównoważone odżywianie i zdrowy tryb życia. Unikać spożywania w przypadku uczulenia na składniki produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących matek. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Składniki

Olej rybi, olej z nasion lnu, olej z nasion słonecznika, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol; woda; octan DL-alfa-tokoferylu (wit. E).

Produkt może zawierać mleko (łącznie z laktozą), soję, orzeszki ziemne, inne orzechy, nasiona sezamu, zboża zawierające gluten, jaja, skorupiaki.

Wartość odżywcza

Składniki aktywne Na porcję % RWS*
Olej rybi:  400 mg
– w tym kwas eikozapentaenowy EPA  72 mg
– w tym kwas dokozaheksaenowy DHA  48 mg
Olej z nasion lnu:  300 mg
– w tym kwas alfa-linolenowy ALA  150 mg
– w tym kwas linolowy LA  45 mg
– w tym kwas oleinowy OA  60 mg
Olej z nasion słonecznika:  290 mg
– w tym kwas linolowy LA  145 mg
– w tym kwas oleinowy OA  43.5 mg
Witamina E  10.5 mg 88%

Informacje dodatkowe

Waga 0,2 kg
Linia

OstroVit

Typ

suplement diety

Zastosowanie

nienasycone kwasy tłuszczone omega-3, omega-3, omega-6, omega-9, suplementacja, witamina E

Marka

OstroVit

Ilość kapsułek

90 szt., 180 szt.