Chlorek magnezu do kąpieli

Płatki magnezowe (chlorek magnezu, naturalny biszofit) do kąpieli są podstawowym produktem linii ODNOWA. Wykorzystywane są do przygotowania tzw. kąpieli magnezowych, które stosowane systematycznie przywracają równowagę ciała i umysłu po ciężkim dniu w pracy lub podróży. Są łatwym sposobem na zmniejszenie problemów układu stawowo-mięśniowego, a dla seniorów są metodą na zmniejszenie dolegliwości reumatycznych. Kąpiele są idealną metodą na regenerację zmęczonych stóp dla kobiet spędzających całe dnie na wysokich obcasach, zmniejszając wydatnie opuchliznę i obrzęki.

Płatki stanowią naturalną bazę dla innych produktów marki Mg12. Zostały przebadane dermatologicznie i uzyskały certyfikat bezpieczeństwa.
Chlorek magnezu – zastosowanie i właściwości
Niedobór tak istotnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastka, jakim jest magnez, można uzupełnić nie tylko poprzez stosowanie odpowiednich produktów spożywczych czy przyjmowanie witaminowo-mineralnych suplementów diety. Ponieważ z pokarmów zwykle wchłania się niewielka ilość tego składnika, najlepszym sposobem na zapobieganie jego utracie mogą być kąpiele magnezowe.

Dostępny w naszej ofercie sześciowodny chlorek magnezu znajdzie zastosowanie nie tylko w przypadku sportowców czy osób preferujących aktywny styl życia. To produkt, po który mogą sięgnąć właściwie wszyscy, którzy zmagają się z uciążliwymi objawami niedoboru tego pierwiastka, takimi jak problemy z zasypianiem, nadpobudliwość nerwowa, skurcze mięśni, zawroty głowy czy zaburzenia widzenia. Magnez sześciowodny pozwala w szybki i skuteczny sposób „nasycić” ciało niezbędnym do życia pierwiastkiem. W tym celu wystarczy dodać do kąpieli pół kilograma płatków (do bardzo ciepłej wody), a następnie poczekać, aż się całkowicie rozpuszczą. W takiej wodzie można moczyć się przez około dwadzieścia-trzydzieści minut.

Chlorek magnezu w postaci płatków doskonale sprawdzi się również do moczenia nóg, zwłaszcza jeśli są obolałe oraz obrzęknięte, np. na skutek intensywnego biegu czy długotrwałego przebywania w pozycji stojącej. Oferowany przez nas produkt zawiera związki, które są wchłaniane przez skórę, dzięki czemu pozwala odciążyć układ pokarmowy i w miarę szybko uzupełnić ewentualne niedobory tego składnika. W trakcie kąpieli lub moczenia nóg w sześciowodnym magnezie niewskazane jest dodawanie jakichkolwiek innych produktów myjących.

View:24/48/All/
Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14