Magnez do kąpieli

Płatki magnezowe (chlorek magnezu, naturalny biszofit) są podstawowym produktem linii SPORT. Wykorzystywane są do przygotowania tzw. kąpieli magnezowych, które stosowane systematycznie po wysiłku są szybką i nieskomplikowaną metodą regeneracji organizmu, suplementacji magnezem oraz przywróceniem równowagi energetycznej.

Płatki  magnezowe stanowią naturalną bazę dla innych produktów marki Mg12. Zostały przebadane dermatologicznie i uzyskały certyfikat bezpieczeństwa.

Magnez w płatkach – jak stosować?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że doustne podawanie magnezu nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Wchłanianie drogą pokarmową trwa dość długo, dlatego przyjmowanie suplementów na dłuższą metę może okazać się kosztowne. Na szczęście znacznie skuteczniejszym sposobem na uzupełnienie poziomu tego pierwiastka jest metoda transdermalna, czyli przez skórę. W tym celu warto sięgnąć po wysokiej jakości płatki magnezowe do kąpieli, które doskonale rozpuszczają się w wodzie. W ten sposób związki magnezu omijają przewód pokarmowy, co stanowi gwarancję lepszego ich wchłaniania.

Dostępny w naszej ofercie magnez w płatkach może stanowić idealną propozycję nie tylko dla sportowców, ale także dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjmować tego pierwiastka drogą doustną. Odmierzoną porcję substancji wystarczy rozpuścić w ciepłej wodzie, a następnie moczyć się przez około dwadzieścia-trzydzieści minut. Aby mieć pewność, że kąpiel będzie skuteczna, nie należy dodawać do niej żadnych płynów myjących. Produkt może być wykorzystywany również do przygotowywania kąpieli magnezowej dla stóp, która doskonale sprawdzi się w szczególności po wyczerpującym biegu, gdy stopy są obrzęknięte i obolałe itp.

Terapie z zastosowaniem płatków magnezu są efektywne, przyjemne, a co najważniejsze, niedrogie. Kąpiel magnezowa stanowi idealne rozwiązanie zawsze, kiedy potrzebujemy natychmiastowego uzupełnienia poziomu tego pierwiastka w organizmie. Mogą być stosowane przez każdego, bez względu na wiek i płeć.

View:24/48/All/
Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9