Promocja!

Błonnik witalny naturove

38,95 120,03 

Błonnik witalny to naturalny regulator pracy jelit. Ze względu na olbrzymią ilość błonnika pokarmowego, produkt reguluje pracę jelit, przywracając ich prawidłowe działanie.

Błonnik witalny od naturove to mieszanka nasion polskiej babki płesznik (4 części) oraz łupin indyjskiej babki jajowatej (1 część). Zapewnia uczucie sytości, co zmniejsza ilości spożywanych pokarmów.

Błonnik witalny naturove 1000g
38,95 

Na stanie

Ekonomiczne opakowanie
Błonnik witalny naturove 3kg (3x1000g)
120,03 

Na stanie

Zestaw promocyjny - 3 opakowania po 1000g
Najniższa cena: 38,95  w dniu 23/06/2024

Opis

Cudowna mieszanka, jaką jest błonnik witalny, to prawdziwa ulga dla układu pokarmowego i pracy jelit. Prawidłowa perystaltyka jelit to jeden z istotnych elementów dobrego samopoczucia, które należy przywrócić naturalnymi metodami.

Błonnik witalny a błonnik pokarmowy

Mieszanka nasion polskiej babki płesznik (80% zawartości) oraz łupin indyjskiej babki jajowatej) to olbrzymia dawka błonnika pokarmowego, który eliminuje problemy związane z układem pokarmowym, np. wzdęcia, zaparcia i biegunki. Błonnik pomaga oczyścić organizm z metali ciężkich i toksyn, oczyszcza jelita ze złogów. Co ważne, błonnik w żołądku – w połączeniu z wodą – mocno pęcznieje, co wywołuje sytości, a przez to działa jako naturalny środek obniżający łaknienie.

Błonnik witalny zawiera aż 60% naturalnego, nieprzetworzonego błonnika pokarmowego. Stanowi on idealne uzupełnienie diety, szczególnie u osób, które na co dzień spożywają wysoko przetworzoną żywność. Powinny go stosować osoby chcące usprawnić działanie układu pokarmowego oraz osoby otyłe, którym błonnik pomoże w walce z nadwagą, zmniejszając apetyt i usprawniając perystaltykę jelit.

Inne zastosowania błonnika witalnego

Oprócz dobroczynnego wpływu na prawidłowe działanie układu pokarmowego, błonnik witalny wpływa pozytywnie na ochronę przed chorobami serca (zmniejsza poziom cholesterolu, reguluje prawidłowe ciśnienie krwi) oraz wspiera całościowo organizm – usuwa z niego toksyny, redukuje zmęczenie i apatię, wpływa na poprawę samopoczucia, również – obok ostropestu plamistego – wspiera ochronę wątroby przez jej oczyszczanie. Błonnik ma także działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Wartości odżywcze błonnika witalnego

Wartość odżywcza Zawartość w 100g Zawartość w 12g (2 łyżeczki produktu)
Wartość energetyczna 257 kcal 31 kcal
Tłuszcz 5,9 g 0,7 g
– w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0,9 g 0,1 g
Węglowodany 10 g 1,2 g
– w tym cukry 0,6 g 0,07 g
Błonnik 58 g 6,9 g
Białko 12 g 1,4 g
Sód 0,02 g 0,002 g

Stosowanie błonnika witalnego

Błonnik należy spożywać w formie mikstury sporządzonej z 2 łyżeczek produktu i około 500ml letniej wody lub innego płynu. Należy poczekać około 15-20 minut, aż błonnik spęcznieje. Taką miksturę należy spożywać 3 razy dziennie, około pół godziny przed posiłkiem, lub bezpośrednio po nim. UWAGA: nie wolno spożywać błonnika na sucho, bo może to doprowadzić do zablokowania jelit.

Bardzo ważne: ze względu na dużą skłonność błonnika do wiązania wody, należy istotnie zwiększyć ilość wypijanych codziennie płynów, minimum 2 litry wody dziennie!

Przeciwwskazania

Błonnika nie powinno stosować się więcej i częściej, niż jest to zalecone. Nie powinny go stosować osoby z chorobami układu pokarmowego i z chorobami cukrzycowymi. W takich przypadkach należy wcześniej skonsultować się z lekarzem.

 

Pamiętaj! Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia, które są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Linia

naturove

Producent

Typ

suplementy diety

Waga

1000g, 3x1000g