Promocja!

Sól z Morza Martwego Mg12 ODNOWA 5kg (4+1kg)

76,85 

Sól pozyskiwana w Jordanii metodą ewaporacji (odparowania) wody morskiej z Morza Martwego. Idealna do kąpieli relaksującej i dla osób z problemami dermatologicznymi poszukujących produktów do pielęgnacji skóry. Działanie kojące i przyspieszające regenerację naskórka.

Zestaw promocyjny składa się z opakowań 1kg oraz 4kg.
Aż 5 kilogramów produktu w cenie niewiele większej niż opakowanie 4kg.

66,95 
19,95 

Na stanie

Najniższa cena: 37,89  w dniu 16/11/2023

Opis

Marka Mg12 wprowadza swój kolejny produkt. Tym razem to sól z Morza Martwego naturalnego pochodzenia (tzw. Maris sal). To produkowana w Jordanii z morskiej wody sól do kąpieli o bogatych właściwościach relaksacyjnych i leczniczych.

Skąd sól Mg12?

W wyniku procesu ewaporacji (odparowania) wody morskiej, powstają kryształki najczystszej soli o bogatym składzie biochemicznym. Sól Mg12 zawiera magnez, potas, wapń, chrom, cynk, mangan, żelazo i glin.

Stosowanie soli z Morza Martwego

Dawno temu potwierdzono skutecznie działanie pielęgnujące soli z Morza Martwego, stosowanej w formie kąpieli solankowych. Stosować ją powinny przede wszystkim osoby z problemami skórnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry, egzemy, trądzik czy też łuszczyca. Kąpiele solankowe łagodzą alergie, ale również różnego rodzaju podrażnienia skóry i stany zapalne. Maris sal również głęboko oczyszcza skórę, dlatego warto stosować ją jako peeling.

Przygotowanie kąpieli solankowej z użyciem soli z Morza Martwego

Kąpiel solankowa winna mieć odpowiednie stężenie, dlatego też warto ją odpowiednio przygotować. Pożądane jest, aby roztwór soli wynosił 1%, co oznacza, że dla 100-litrowej wanny należy użyć kilograma soli.

Woda powinna być gorąca, mieć około 38 stopni Celsjusza i nie zawierać żadnego mydła. Wsypana sól rozpuści się natychmiast i można rozpocząć 20-minutową kąpiel. Potem należy spłukać ciało.

Optymalne jest stosowanie kąpieli dwa razy w tygodniu.

Informacje dodatkowe

Waga 5 kg
Linia

Mg12 ODNOWA

Producent

Typ

sól do kąpieli

Zastosowanie

atopowe zapalenie skóry; kąpiel w wannie; pielęgnacja skóry; regeneracja; relaks; trądzik; łuszczyca

Marka

Mg12