Promocja!

Słonecznik łuskany naturove 1000g

11,95 

Ziarna słonecznika to zdrowa przekąska, której trudno się oprzeć. Bogate w aminokwasy, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty i ważne pierwiastki śladowe.

Słonecznik pomocny jest w walce z cholesterolem, nowotworami, jest uniwersalnym dodatkiem do dań.

Sprawdź też inne bakalie i orzechy od naturove.

Brak w magazynie

Opis

Pestki czy też nasiona lub ziarna słonecznika to popularna przekąska, od której nie jest łatwo się oderwać. Jednocześnie, ziarna słonecznika to bogate źródło aminokwasów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. To także duża zawartość antyoksydantów, pierwiastków śladowych i witamin. Pestki słonecznika są również istotnym źródłem roślinnego białka, bo jego zawartość to aż 25% w całości masy.

Witaminy i pierwiastki śladowe

Ziarna słonecznika są źródłem witamin A, B, D oraz E. Mają w sobie cynk, żelazo, potas i wapń. Są źródłem białka i błonnika. Co bardzo ważne, mają mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6.

Właściwości odżywcze

Wartość odżywcza Zawartość w 100g Zawartość w 20g
Wartość energetyczna 577 kcal 67,6 kcal
Tłuszcz 43,7 g 9 g
– w tym nasycone kwasy tłuszczowe 4,4 g 0,9 g
Węglowodany 18,6 g 3,8 g
– w tym cukry 1,7 g 0,3 g
Błonnik 6 g 1,2 g
Białko 24,4 g 4,9 g
Sól <0,01 g <0,002 g

Właściwości zdrowotne

Pestki słonecznika to bardzo chętnie spożywana przekąska, która dodatkowo jest bardzo zdrowa. Witamina E to poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci, antyoksydanty to przeciwdziałanie powstawaniu i oddziaływaniu wolnych rodników. Fitosterole zawarte w słoneczniku obniżają poziom cholesterolu we krwi, przez co chronią przed miażdżycą. Fitosterole pomagają również chronić przed nowotworami, zwłaszcza męskich narządów rozrodczych. Kwas linolowy pomaga w zwalczaniu nowotworów sutka, płuc, jelita grubego oraz skóry.

Witamina E, obecna w ziarnach słonecznika, to prawidłowe działanie narządów rozrodczych, przede wszystkim u mężczyzn. Z kolei odpowiednia dawka tej witaminy jest bardzo ważna dla kobiet, zwłaszcza w okresie ciąży.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
EAN

5904555605138

Linia

naturove

Producent

Typ

orzechy i bakalie

Marka

naturove