Promocja!

Siarka organiczna MSM naturove

13,95 152,31 

Metylosulfonylometan (MSM) to organiczny związek siarki, występujący w formie białego, bezwonnego proszku. To niezwykle istotny suplement diety dla naszego organizmu. Odpowiada za utrzymanie dobrej kondycji, jak i elastyczności skóry oraz naczyń krwionośnych.

Siarka organiczna jest idealna dla osób cierpiących na problemy skórne. To także bardzo ważny suplement dla sportowców i osób aktywnych. Współuczestniczy w procesie tworzenia kolagenu.

Siarka organiczna MSM naturove 200g
13,95 

Na stanie

mniejsze opakowanie produktu
Siarka organiczna MSM naturove 600g (3x200g)
41,78 

Na stanie

Zestaw promocyjny - 3 opakowania po 200g
Siarka organiczna MSM naturove 1000g
50,95 

Na stanie

ekonomiczne opakowanie
Siarka organiczna MSM naturove 3kg (3x1000g)
152,31 

Na stanie

Najniższa cena: 13,95  w dniu 23/06/2024

Opis

Organiczny związek siarki MSM (Metylosulfonylometan) jest bardzo ważnym biopierwiastkiem dla naszego organizmu. Pomaga w procesie gojenia się ran, poparzeń lub innych problemów ze skórą. Poprawia ona także wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Swoje zastosowanie, MSM ma także w procesie regeneracji i profilaktyki schorzeń stawów.

Siarka organiczna pomaga także w lepszym przyswajaniu witaminy C, witamin A, D, E oraz takich pierwiastków jak selen czy magnez. Specjaliści w zależności od zapotrzebowania zalecają stosowanie od 1 do 5 g MSM dziennie.

Co to jest MSM i czy to nie jest coś strasznego?

Siarka organiczna MSM  jest bardzo ważnym składnikiem dla naszego organizmu. MSM to skrót od pełnej nazwy związku chemicznego metylosulfonylometanu (metylosiarczan metanu), czyli organicznej siarki występującej w wielu naturalnych produktów żywnościowych. W odróżnieniu od nieorganicznych związków siarki, dodawanych w procesie masowej produkcji żywności, siarka organiczna jest łatwo przyswajalna przez człowieka. MSM występuje w każdej komórce żywej i związek ten jest niezbędny do życia.

Naturalnie siarka organiczna występuje w warzywach, owocach oraz np. w świeżym krowim mleku. Jest to jednak bardzo delikatny związek, a – niestety – wszelka obróbka termiczna produktów, pasteryzacja i konserwacja niszczą ten związek.

Jakie są właściwości i do czego się stosuje MSM?

Siarka organiczna MSM ma bardzo szerokie zastosowanie. Uczestniczy procesie biosyntezy aminokwasów, enzymów oraz glutationu oraz w tworzeniu kreatyny i kolagenu.

Pomaga w procesie gojenia się ran, poparzeń lub innych problemów ze skórą. Poprawia ona także wygląd skóry, włosów i paznokci. Właśnie ze względu na te właściwości, MSM często wchodzi w skład kosmetyków pielęgnacyjnych.

Swoje zastosowanie MSM ma także w procesie regeneracji i profilaktyki schorzeń stawów. Nasze stawy są codziennie poddawane obciążeniom, nawet jeśli prowadzimy “siedzący tryb życia”. Ze względu na te właściwości, siarka organiczna jest też dość powszechnie stosowana przez sportowców, ze względu na obciążenie, jakim regularnie poddają swoje organizmy.  MSM wpływa także pozytywnie na regeneracje włókien mięśniowych. Stąd też zastosowanie MSM jako suplementu dla sportowców i kulturystów.

Siarka organiczna pomaga także w lepszym przyswajaniu witaminy C, witamin A, D, E oraz takich pierwiastków jak selen czy magnez.

Zalecane stosowanie

Specjaliści w zależności od zapotrzebowania zalecają stosowanie od 1 do 5 g MSM dziennie. Efekty powinny pojawić się po okresie od kilku dni do 3 tygodni stosowania.

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy rozpuścić odpowiednią ilość (zaczynając od 1g) w 150 ml wody i wypić 30 minut przed posiłkiem. Suplementację siarką warto rozpocząć od najmniejszej dawki (1g na dobę), następnie, jeżeli nie występują żadne negatywne odczucia, w kolejnych tygodniach możemy zwiększyć dawkę do 3 – 5g na dobę. Przez kolejnych kilka tygodni, możemy zwiększać dawkę do 15g na dobę, przy zalecanym dawkowaniu 3 x 5g. Po około 4 tygodniach należy wrócić do dawki utrzymującej 3 – 5g na dobę.

Nadmiar siarki organizm wydala wraz z moczem. Maksymalne efekty można osiągnąć łącząc MSM z witaminą C. Niektóre osoby, w ciągu pierwszych 10 dni przyjmowania MSM, mogą odczuwać oznaki detoksykacji. Oznacza to, że organizm pozbywa się toksyn. Siarka organiczna MSM jest dobrze tolerowana, ponieważ naturalnie jest obecna w organizmie człowieka.

Siarka organiczna MSM naturove

Nasz produkt to najwyższej jakości towar wyprodukowany w Polsce, na bazie certyfikowanego surowca pochodzącego z Chin.

Ważne informacje:

  • Siarka organiczna naturove jest bezglutenowa i wegańska
  • Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych
  • Produkt nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia
  • Jeśli opakowanie jest otwarte lub nieszczelne, nie należy stosować produktu, gdyż prawdopodobnie stracił on swoje właściwości
  • Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu
  • Nie należy przekraczać dziennej porcji dla spożycia
  • Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią lub dla osób nadwrażliwych na jakikolwiek ze składników

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Linia

naturove

Typ

suplement diety

Zastosowanie

bez gmo; detoks; dla Mg12 SPORTowców; dla wegan; dla wegetarian; do picia; do spożycia; odbudowa tkanek

Waga

1000g, 200g, 3x1000g, 3x200g

Marka

naturove

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.