Promocja!

Borowina pelo; plaster 500g

6,95 

Borowina lecznicza w plastrze, do zabiegów w warunkach domowych.

Borowina pochodzi z kopalni odkrywkowej Uzdrowiska Ustroń. To prawdziwe “czarne złoto” ze względu na obfitość cennych składników.

Zawiera kwasy humusowe, znane jako naturalne antyoksydanty, które pomagają w zwalczaniu wolnych rodników i przeciwdziałają starzeniu się skóry. Dodatkowo nadają skórze korzystny, lekko kwaśny odczyn, wspierając jej naturalny płaszcz ochronny. Kwasy humusowe głęboko oczyszczają i długotrwale nawilżają skórę. Leczniczy torf ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, bakteriobójcze, regeneracyjne i ściągające, co sprawia, że jest doskonały do pielęgnacji skóry w warunkach domowych.

Tutaj możliwość zakupu całego kartonu z plastrami borowinowymi od pelo.

Brak w magazynie

Opis

Lecznicza borowina, z przeznaczeniem do zabiegów w warunkach domowych, jeden plaster.

Borowina, zwana “czarnym złotem”, stanowi główny składnik kosmetyków pelo, pozyskiwany z kopalni odkrywkowej Uzdrowiska Ustroń. To naturalne bogactwo zawiera cenne kwasy humusowe, które działają jak antyoksydanty, wzmacniając naturalny płaszcz wodno-lipidowy skóry. Kwasy humusowe zapewniają skórze korzystny, lekko kwaśny odczyn, co sprzyja jej długotrwałemu nawilżeniu i głębokiemu oczyszczeniu. Dodatkowo wpływają na przemiany substancji w skórze, stymulując procesy regeneracyjne.

Kosmetyki borowinowe pelo wykorzystują te unikatowe właściwości. Nasze produkty działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, bakteriobójczo, oraz regenerująco. Ponadto, wspierają oczyszczenie organizmu z toksyn, co przynosi ulgę w stanach pourazowych układu ruchu, zwyrodnień stawów, przykurczach mięśniowych, chorobach neurologicznych, nerwobólach, chorobach ginekologicznych oraz problemach z układem pokarmowym.

Dzięki kwiatowym akcentom, jak ekstrakt z borowiny, hibiskusa, aronii, głogu i lawendy, w połączeniu z dobroczynnymi olejami: awokado, migdałowym, oliwą z oliwek oraz masłem Shea, nasze kosmetyki pielęgnują i regenerują skórę. Oliwa z oliwek, znana z kuchni śródziemnomorskiej, doskonale nawilża i odżywia skórę. Masło Shea, bogate w witaminy A i E, regeneruje i chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Przywróć swojej skórze naturalną równowagę i młodzieńczy blask dzięki kosmetykom Pelo. Nasza linia borowinowo-solankowych produktów stanowi połączenie leczniczych właściwości borowiny i solanki, zapewniając skórze kompleksową pielęgnację. Odkryj tajemnice “czarnego złota” i dołącz do naszej pielęgnacyjnej podróży w zgodzie z naturą.

Sposób użycia

Okłady i zawijanie z wykorzystaniem borowiny to prosty i skuteczny sposób na pielęgnację skóry. W celu wykonania tego zabiegu, należy przygotować borowinę, podgrzewając ją w kąpieli wodnej do temperatury 42-45 stopni Celsjusza. Następnie rozciągnąć woreczek z borowiną i nałożyć warstwę o grubości około 1 centymetra na wybraną część ciała. Po nałożeniu borowiny, warto przykryć obszar folią oraz materiałem, który pomoże zabezpieczyć ciepło.

Zabieg ten można przeprowadzać 2-4 razy w tygodniu, wykonując 10-15 serii. Całkowity czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj od 20 do 30 minut.

Kąpiel w borowinie to kolejny sposób na korzystanie z dobroczynnych właściwości tego naturalnego surowca. Aby przygotować kąpiel, zawartość woreczka z borowiną należy rozpuścić w wannie wodnej, używając wody zwykłej lub mineralnej. Podczas kąpieli, temperatura wody powinna wynosić od 38 do 40 stopni Celsjusza.

Po zakończeniu kąpieli, ważne jest szybkie spłukanie ciała ciepłą wodą o temperaturze około 37 stopni Celsjusza, bez dodatku mydła. Następnie skórę należy delikatnie osuszyć, a najlepiej jest odpocząć pod przykryciem przez około 30-60 minut, aby ciało mogło w pełni skorzystać z korzyści wynikających z zabiegu.

Skład

Borowina ze złoża “Zabłocie” typu niskiego, charakteryzuje się stopniem humifikacji (rozłożeniem masy roślinnej) w zakresie H4-H5 i naturalnym nasyceniem wodą (stopniem uwodnienia masy) na poziomie 84-88%. W przeliczeniu na suchą masę zawiera średnio 80-92% substancji organicznych (głównie humusowych). Oznaczone wielkości pH wodnego ekstraktu borowiny mieszczą się w wartościach 5,8-6,8. Ogólna wartość składu minerałów 7-13% suchej masy.

Informacje dodatkowe

Waga 0,5 kg
Typ

borowina w plastrach

Zastosowanie

do kuracji borowinowej

EAN

5905515981095

Marka

pelo